Zabieg podniesienia biustu – dla kogo jest przeznaczony i na czym polega?

Powiększanie piersi jest najbardziej popularnym zabiegiem na świecie. Dla poprawy wyglądu tego obszaru ciała można jeszcze poddać się liftingowi, którego celem jest podniesienie biustu.

Zabieg polega głównie na podniesieniu piersi i poprawie ich kształtu. Z taką sytuacją mają do czynienia głównie kobiety, które doświadczyły nagłej utraty wagi, ciąży lub wskutek karmienia piersią oraz postępujących procesów starzenia. Piersi z czasem tracą jędrność i elastyczność skóry. Tkanka tłuszczowa spala się szybciej niż skóra na piersiach jest w stanie się ściągnąć. Efektem starzenia jest też osłabienie włókien kolagenowych oraz coraz mniejsza skuteczność w ich odbudowie. Inną grupą kobiet, która może chcieć poddać się zabiegowi to te, które posiadają duży biust.

Wśród kobiet mały biust to częsty kompleks. Także obwisłe piersi wywołują poczucie niskiej samooceny i złego samopoczucia. Lifting piersi pozwala na wyeliminowanie tego problemu. Zabieg zaliczany jest do działań z zakresu chirurgii plastycznej. To poważna, ingerująca w ciało człowieka operacja, która powinna być wykonywana przez prawdziwego specjalistę. Operację wykonuje się pod znieczuleniem ogólnym. Istnieje możliwość wystąpienia drobnych blizn pooperacyjnych. Efektem jest przywrócenie jędrności i młodzieńczego wyglądu skóry. Podczas operacji wymagane może być przeniesienie brodawki, aby piersi wyglądały na jędrne i naturalne. Często może być dokonana zmiana kształtu brodawki i powiększenie jej. Dodatkowo można wszczepić implanty powiększające.

Zbyt duży biust może obciążać plecy lub niekorzystnie wpływać na jakość snu. Wpływa to także na ograniczoną aktywność ruchową. Występować mogą również otarcia pod piersiami i odparzenia. W tym przypadku podczas zabiegu podnoszenia piersi dokonuje się także redukcji gruczołu piersiowego i plastyki biustu.

Operacje podnoszenia piersi są coraz bardziej popularne. Przed wybraniem kliniki powinno się rozeznać w ofertach klinik oraz doświadczeniu lekarzy. Podstawą udanego zabiegu jest specjalista i bezpieczna placówka, w której przeprowadzany jest zabieg.