Olej kokosowy dla skóry i paznokci!

Olej kokosowy stał się zdrowym i ekologicznym zamiennikiem zwykłego oleju. Jest mniej tłusty, pomaga spalać kalorie, poleca się go w różnego rodzaju dietach. Nie każdy jednak wie, że w oleju kokosowym można znaleźć również niezłego sojusznika, jeśli chodzi o suchą skórę i zniszczone włosy!

Olej kokosowy pochodzi z niemalże końca świata, bo tłoczy się go na zimno z palmy kokosowej w Indonezji, Indiach, a nawet na Filipinach! Dla nas oprócz kulinarnego, może mieć znaczenie również kosmetyczne. Z powodzeniem zastąpi nam maskę do włosów czy krem nawilżający do twarzy. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób można używać oleju i jakie niesie to za sobą skutki.

olejek kokosowy na włosy i paznokcie

Olej kokosowy na twarzy

Dzięki temu, że jest silnie natłuszczający i nawilżający, oleju kokosowego poleca się używanie na twarz zamiast kremu nawilżającego. Wiele kobiet skarży się, że po kremach dostaje wyprysków, ich skóra robi się czerwona, czasem nawet piecze. Olej ten jest hipoalergiczną wersją, która takich niechcianych efektów nam na pewno nie przyniesie – co więcej można nawet pomóc lepiej niż niejeden z]drogi krem do twarzy.

Wystarczy po kąpieli na oczyszczoną skórę wklepać trochę oleju, by już za dosłownie 15 minut cieszyć się unormowaną skórą – bez przesuszeń i bez czerwonych plam. Należy jednak uważać, by nie pobrudzić olejem ubrań, ponieważ plamy mogą nie zejść tak łatwo, jak byśmy tego chciały. Olej bowiem bardzo szybko się topi – szczególnie w połączeniu z ciepłą skórą, przez co może kapać.

Olej kokosowy na włosy

Poza nawilżaniem i neutralizowaniem skóry, olej kokosowy świetnie się sprawdza jako odżywiająca maska do włosów. Mimo że kuracja nie wygląda zbyt apetycznie (ponieważ chodzimy z bardzo tłustymi włosami), to na pewno warto wypróbować ją na swojej głowie. Może okazać się bowiem, że to, co nie udało się dobremu szamponowi czy odżywce, olejek kokosowy załatwi od ręki. Jak jednak go używać?

Wystarczy, że w suche włosy po prostu wmasujemy olej, pamiętając przy tym, żeby włosy były ciepłe. Można ogrzać je ręcznikiem oraz folią, lub przed zabiegiem – suszarką (choć to może bardziej zniszczyć włosy). Teraz pozostaje nam odczekać 30-40 minut i zmyć olejek. Efekt nawilżenia murowany.